Манчестър Сити и Уулвърхемптън играят при резултат 4:1 в двубой от 36-я

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Уулвърхемптън 4:1, Халанд с четвърти гол

Манчестър Сити и Уулвърхемптън играят при резултат 4:1   в дуел от 36-я кръг на Висшата лига.

Пъривят удар пристигна в 8-а минута, откакто Йошко Гвардиол отклони на границата на наказателното поле, а Родри стреля от придвижване, само че топката профуча високо над напречната греда. Три минути по-късно Гвардиол шутира на собствен ред високо над вратата, само че бе връхлетях от Аит-Нури и след получилия се контант основният съдия отсъди дузпа. След обзор с ВАР решението бе доказано, а Ерлинг Халанд излъга безпроблемно Жозе Са и откри резултата  - 1:0 за Манчестър Сити.

В 17-а минута Манчестър Сити провежда нова чудесна офанзива по десния фланг, а топката бе центрира към Халанд, като норвежкият нападател стреля с глава, само че Са блесна със ужасно избавяне. В 35-а минута " жителите " лишиха топката в противниковата половина, а Родри се озова в наказателното поле, след което пусна превъзходен акуратен пас към Халанд, който се извиси високо и забоде топката с глава, с цел да удвои резултата - 2:0 за Манчестър Сити.

Във втората минута на добавеното време на първата част Ерлинг Халанд бе изведен със страховит пас, като остана очи в очи с противниковия вратар, само че Нелсън Семедо го събори на земята. Съдията в началото даде знак играта да продължи, само че по-късно бе привикан на ВАР монитора и промени своето решение, като видя, че бранителят на " вълците " не играе с топката. Втора дузпа бе отсъдена за домакините, а Халанд още веднъж се нагърби с осъществяването, като отново бе прецизен, с цел да оформи своя хеттрик още през първата част - 3:0 за Манчестър Сити.

В 53-а минута Уулвърхемптън съумя да отговори. Едерсон позволи груба неточност след центриране, а Хи-Чан Хуан бе задоволително съобразитилен, като съумя да се възползва и с акуратен удар понижи резултата - 3:1.

Отговорът на Манчестър Сити бе незабавен. Още в идната офанзива Бернардо Силва пусна превъзходен дълъг пас към Ерлинг Халанд, който овладя и навлезе в протвниковото наказателно поле, след което настройки топката на левия крайник и стреля в далечния ъгъл, с цел да успее още веднъж да означи - 4:1 за Манчестър Сити.

Стартови сформира:

Манчестър Сити:  31. Едерсон, 24. Йошко Гвардиол, 6. Нейтън Аке, 25. Мануел Аканджи, 2. Кайл Уокър, 16. Родри, 47. Фил Фодън, 8. Матео Ковачич, 20. Бернардо Силва, 17. Кевин де Бройне, 9. Ерлинг Халанд

Уулвърхемптън:  1. Жозе Са, 24. Тоти, 23. Макс Килман, 3. Райън Аит-Нури, 17. Уго Буено, 6. Бубакар Траоре, 5. Марио Лемина, 8. Жоао Гомеш, 22. Нелсън Семедо, 12. Матеус Куня, 11. Хи-Чан Хуан